Roborock S8 Pro Ultra izmēri vs Roborock S8 MaxV Ultra izmēri
Klienti bieži jauta izmērus Roborock S8 Pro Ultra un Roborock S8 MaxV Ultra izmērus, lai veikt instalāciju skapē, virtuvē. Bilde augšā ir salīdzinājums izmēros.
Roborock S8 MaxV Ultra izmēri instalācijas veikšanai
Roborock S8 MaxV ir moderns putekļsūcējs robots, kura izmēri ļauj to viegli iekļaut jebkurā mājas interjerā.
Roborock S8 MaxV Ultra (nav pieejam Latvijā) Pieslēgšana pie Ūdens un Kanalizācijas Vadiem
Papildu informācijai, robota izmēri un video instrukcija, kur detalizēti parādīts viss pieslēgšanas process.
Neizdodas Roborock S8 PRO ULTRA savienot ar Wi-Fi?
4. Pievērsiet lielāku uzmanību “izvēlieties WiFi tīklu”. Lūdzu, izvēlieties savas mājas wifi un ievadiet paroli, nevis robota wifi.
5. Ja Wi-Fi nosaukumā vai parolē ir īpašas rakstzīmes, piemēram, !@#$, ieteicams tās noņemt iestatījumos.
6. Robots neatbalsta WEP šifrēšanas režīmu. Ja jūsu WiFi ir WEP, mainiet to uz WPA vai WPA2.
7. Ja ļoti labi saprotat maršrutētāja iestatījumus, mēģiniet maršrutētāja iestatījumu lapā nomainīt DNS uz 8.8.8.8.
8. Restartējiet ierīci un maršrutētāju un mēģiniet vēlreiz.
Ja wifi savienojums joprojām neizdodas, lūdzu, sazinieties ar Roborock S8 PRO ULTRA klientu atbalsta dienestu.
Vai varat pievienot mazgāšanas līdzekli Roborock robotiem ?
Vienīgais tīrīšanas līdzeklis, kuru atbalsta ražotājs ir Koncentrēts grīdas tīrīšanas līdzeklis ar tējas koka eļļu OMO ROBOROCK, 100ml
Kā samanīt Roborock ūdens filtru ?
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra robota putekļu sūcēja apskats
Šoreiz ir pie mums atceļojis robots putekļu sūcējs Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra kopā ar automātisko iztukšošanas tvertni Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty Station.
Varētu uzskatīt, ka Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra ir aptuveni vidējās cenu kategorijas robots putekļu sūcējs. Nepilni 400 eiro par robotu nav super zema cena, bet šis ir ļoti spējīgs (liela sūkšanas jauda), kā arī robots ir kļuvis dikti gudrs.
Pirmie iespaidi par mīnusiem? Šim robotam man pietrūkst pāris iespēju, kas redzētas citos robotos putekļu sūcējos, piemēram, iespēja uzreiz iestatīt divkāršu mājokļa tīrīšanu. Šajā cenā biju arī gaidījis, ka Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra līdzi nāks kāds papildu aksesuārs, bet robotam ir tikai viena mazgājamā lupatiņa, tikai vienas sāna ūsas mēslu savākšanai un pat nav iedots līdzi tīrāmais verķis, kas atvieglo iepiņķerēto matu izdabūšanu no rotējošās sukas.
Tehniskā specifikācija
Nominālā jauda: 46 W
Akumulators: 5200 mAh Li-Po
Darbības laiks: līdz 150 minūtēm, līdz 240 kvadrātmetriem
Sūkšanas jauda: 4000 Pa
Trokšņu līmenis: līdz 65 dB
Putekļu tvertne: 550 ml
Ūdens tvertne: 270 ml
Izmēri: 353 x 350 x 98.8 mm
Svars: 4150 g
Papildus: automātiskā iztukšošanas tvertne Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty Station
Izskats un uzbūve
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra robots pieejams tikai tumši pelēkā krāsā, kas nebūtu mana pirmās izvēle, jo tumšie roboti ļoti ātri pievelk putekļus. Tas arī redzams dažās fotogrāfijās, kuras uzņēmu uzreiz pēc robota izpakošanas. Robots pat nebija pieskāries zemei, kad tas jau bija savācis uz sevis kaut kādu mikrodrazu. Tiesa, šis robots ir tālu no sliktākā redzētā piemēra, kas bija pilnīgi melns un gandrīz viss bija glancēts kā flīģelis.
Šoreiz robots ir kādu nieku augstāks. Kāds nieks šajā gadījumā ir aptuveni 2…3 mm virs citu robotu putekļu sūcēju augstuma, kas var nospēlēt lomu, ja mājās ir mēbeles tieši 10 cm virs zemes, bet zem mēbelēm ir kāds nedaudz pūkaināks paklājs. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra robotam ir gana ietilpīga ūdens tvertne un putekļu tvertne, kas neradīs problēmas, ja mājoklis ir līdz 100 kvadrātmetriem. Lielākiem mājokļiem gan putekļu tvertne varētu būt par mazu, bet varbūt es viens tāds cūcīgāks un man ar šo tvertni nepietiktu 100 kvadrātmetriem.
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra robots prot sūkt un mazgāt vienlaicīgi, kas ir pamatīgs pluss, kad to salīdzina ar citiem lētākiem konkurentu modeļiem. Redzēti roboti, kuriem var uzstādīt vai nu putekļu tvertni vai arī ūdens tvertni ar lupatiņu apakšā.
Kā jau minēju iepriekš Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra robota aksesuāru klāsts ir minimāls – līdzi tiek dots tikai tas, ko uzreiz uzliksi uz robota virsū. Iepriekš redzēts, ka robotiem komplektā dod arī otru grīdas lupatiņu un otru sānu ūsu birstīti. Šāda pieejam man līdz galam nesaistās ar vārdu Ultra robota nosaukumā.
Kopumā gribētos sacīt, ka Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra aptuveni atbilst tam, ko vēlētos sagaidīt no 425 eiro robota.
Robotam klāt piepērkama Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty Station automātiskā putekļu iztukšošanas tvertne, kas man šķistu labs pirkums ne tikai pavisam slinkajiem. Automātiskā putekļu iztukšošanas tvertne veido nelielu pacēlumu, kur robots uzbrauc augšā un attiecīgi pie grīdas nepaliek piespiesta mitrās uzkopšanas lupatiņa. Šis varētu noderēt tiem, kam mājoklī robota dokstacija izvietota uz dabīgā koka, paklāja vai kāda mazāk izturīga lamināta.
Pati putekļu iztukšošanas tvertne ir izmēros visai branga, tai līdzi nāk divi auduma maisi, kuros tvertne no robota pārsūc putekļus. Tāpat putekļu iztukšošanas tvertnei līdzi ir robotā liekama speciāla mazā putekļu tvertne, jo ar robotam līdzi nākošo tvertni putekļu iztukšošana automātiski nenotiks – tai pietrūkst atveres.
Putekļu iztukšošanas process no robota mazās tvertnes uz lielo savākšanas tvertni ir visai skaļš, tas ir aptuveni tik pat skaļš kā ierindas putekļu sūcēja darbība. Lielās tvertnes ietilpība tiek vērtēta kā 10 reizes robota mazās tvertnes iztukšošana. Putekļu iztukšošanas tvertne arī uzlādēs robotu.
Lietotne un iestatīšana
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra iestatīšana ir ļoti vienkārša – atliek vien atvērt Mi Home lietotni un vismaz manā gadījumā robots jau pats parādījās kā vēl neiestatīta ierīce. Robotu gan pirms tam būs jāieslēdz, uzliekot to uz dokstacijas lādēties. Iestatīšanas laikā jāzina ir mājas Wi-Fi parole un tas ir arī viss.
Vairs nav tiek laiki, kad nācās pieslēgties pie robota paša izveidotā Wi-Fi, robotu daļēji iestatīt, tad pārlēkt ar viedtālruni uz mājas Wi-Fi un pabeigt iestatīšanu.
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra pieejamais iespēju klāsts nav no tiem plašākajiem. Var iestatīt dažādas sūkšanas jaudas un mitruma padevi uz lupatiņu. Var iestatīt automātisku robota darbību ikdienā, pastāv arī iespēja viedākā veidā likt Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra strādāt, piemēram, kad izej no mājas un izslēdz gaismu vai aktivizē kādu saderīgu signalizāciju. Visa automatizācija norit tikai ar saderīgiem Xiaomi produktiem turpat Mi Home lietotnē.
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra vēl ir vienkāršota tālvadības pults iespēja – vari robotu pats aizvest uz tīrāmo vietu. Bet šim robotam nav iebūvētas kameras, kas tālvadības iespēju padara visai vāji izmantojamu.
Protams, pastāv iespēja iestatīt virtuālās sienas un zonas, kur robotam liegts iebraukt.
Kārtība, tīrība
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra pavisam noteikti ir pats izveicīgākais un saprātīgākais pie mums sabijušais robots putekļu sūcējs. Šis robots nevienu mirkli manā mājoklī neapjuka, nekur un nekad neiesprūda, nesaķēras uz augstāka paklāja pie ieejas durvīm (citi tur ir iesprūduši), tika galā ar uz grīdas atstātiem niekiem un apbrauca čības.
Robotam iespējams iestatīt četrus dažādus sūkšanas jaudas režīmus, bet jau standarta režīms bija pietiekams, lai Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra tiktu galā ar koka grīdām, flīzēm un īsspalvu paklājiem. Jāņem vērā, ka šim robotam ir 4000 Pa sūkšanas jauda, kas pārsniedz ierastos ~3000 Pa.
Par lupatiņas mitrināšanu arī teiktu, ka jāpaliek ir pie minimālā ūdens padeves apjoma, jo pretējā gadījumā grīda būs nevajadzīgi slapja.
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra lieliski tiek galā ar stūru iztīrīšanu, tas gandrīz nekad neatsitas pret mēbelēm un pat smuki apbrauc krēslu kājas. Robots perfekti izložņā zem mēbelēm, ja vien to atļauj augstums.
Jau iepriekš esmu bijis sajūsmā par robotu putekļu sūcēju darbību, bet Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra savā digitālajā saprātā un izveicībā ir vēl divus soļus tālāk.
Nobeigumā
Manās acīs Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra ir īstens set it, and forget it aparāts, kas pats tiek ar visu galā, bet ir jāpatur prātā, ka šis robots nav paredzēts, lai ar to rotaļātos. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra nekartēs mājas Wi-Fi nosegumu, tam nav iebūvētu kameru, lai spiegotu pa dienu kaķa gaitas mājās un robots nedarīs citas muļķības, kas tiek labākajā gadījumā sākumā izmēģinātas un tad aizmirstas.
Visai foršs Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra robota papildinājums ir automātiskā iztukšošanas tvertne Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty Station, kas kalpo arī par uzlādes doku un tā pasargās grīdu no slapjās uzkopšanas lupatiņas. Robots kopā ar automātiskās iztukšošanas tvertni maksās drīzāk jau uz dārgo pusi, bet šoreiz uzskatīšu, ka tvertne ir to vērta, ja pašam mājās nav laika krāmēties ar slapjo lupatiņu noņemšanu pēc katras uzkopšanas reizes.
Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra robots ir stabili putekļu sūcēju topa pirmajā vietā, jo tas ir ļoti saprātīgs un precīzi dara to, kam tas paredzēts.
Avots: https://kursors.lv/2022/06/07/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-2-ultra-robota-puteklu-suceja-apskats/
Vai Roborock S7 var darboties bez wifi?
Vai Roborock S7 ir trokšņo?
Vai Roborock S7 pats iztukšojas?
Cik labi tīra Roborock S7 no Xiaomi?
Cik ilgi darbosies Roborock S7?
Kā nomanīt valodu Xiaomi Roborock S7, S7+, S7 MAXV ? (Opcijas: Krievu / Angļu)
Xiaomi Roborock E5 robotu putekļsūcēja apskats
Kas ir kastē:
E5 Roborock: 1
Mazgāšanas tvertne: 1
Drāns: 1
Tālvadības pults: 1
Uzlādes stacija: 1
Strāvas kabelis: 1
Xiaomi Roborock E5 izskats
Robotu putekļu sūcējs Roborock E5 ir pieejams baltā un melnā krāsā. Vadības panelī ir divas mehāniskas pogas: start / pauze un piespiedu atgriešanās bāzē.
Korpusa augšpusē redzams uz āru izvirzīts sensors, kura dēļ ir pieaudzis paša robota putekļsūcēja augstums. Paša korpusa augstums ir 82 mm, un ar sensoriem augstums sasniedz 90 mm.
Priekšpusē ir mīksta pieskāriena mehāniskais buferis. Zem augšējā vāka atrodas putekļu savācējs ar ietilpību 640 ml.
HEPA filtru sistēma, bez papildu sieta. Ražotājs atļauj mazgāt NEPA filtru ar ūdeni, bet reti. Putekļu savācējam nav vāka, tvertne tiek iztukšota caur logu, kurā ir uzstādīts filtrs.
No apakšas uzstādīti 4 kritiena sensori, viena sānu birste, centrālā birste.
Mitrā tīrīšanas lupatiņa iesuc 180 ml ūdens, ir mehāniska ūdens padeves regulēšana.
Xiaomi Roborock E5 funkcionālas iespējas
Robots Roborock E5 atbalsta vadību gan no tālvadības pults, gan caur Mi Home mobilas aplikācijas.
Robotu putekļu sūcējs Roborock E5 neveido telpas karti reāl laikā, lai gan, jūs varat to atrast pārskatos un redzēt, vai robots notīrīja visu teritoriju. Uz galvenā paneļa apakšā ir pogas: 1) piespiedu kārtā atgriezieties pie stacijas uzlādēšanai 2) palaist automātisko tīrīšanas režīmu 3) noregulējiet sūkšanas jaudu.
Galvenajos iestatījumos var konfigurēt tādas funkcijas kā: automātiska sūkšanas jaudas palielināšana, braucot pa paklājiem, ieslēgt maigu režīmu un iestatīt laiku. Ir arī tīrīšanas grafika iestatījums, var izvēlēties laiku, nedēļas dienu un sūkšanas jaudu katrai telpai atsevišķi. Turklāt jūs varat arī apskatīt tīrīšanas žurnālu, izejmateriālu statusu, mainīt robota nosaukumu, iespējot vai atspējot robota putekļsūcēja meklēšanas funkciju ar skaņas signālu, koplietot vadību ar citiem ģimenes locekļiem un, ja nepieciešams, atjauniniet programmaparatūras versiju.
Uz tālvadības pults jūs redzēsiet pogas: start / pauze, tīrīšanas režīms, sūkšanas jaudas regulēšana un piespiedu robota atgriešanās uz bāzi uzlādēšanai. Tātad bez lietojumprogrammas jūs varat iedarbināt robotu.
Xiaomi Roborock E5 specifikācija
Akumulators Li-Ion 5200 mAh.
Sūkšanas jauda līdz 2500 Pa.
Darbības laiks līdz 150 min.
Tīrīšanas platība līdz 100 kv.m.
Putekļu savācēja tilpums ir 640 ml.
Ūdens tvertnes tilpums ir 180 ml.
Šķēršļu caurlaidība līdz 20 mm.
Specifikācijas ir tādas pašas kā priekšgājējam Roborock E4, izņemot to, ka šim modelim ir palielināta sūkšanas jauda.
Navigācija Xiaomi Roborock E5
Robota pārbaudi mēs, kā vienmēr, sākam ar navigāciju. Pirmkārt, robots Roborock E5 ar čūsku šķērso visu pieejamo laukumu un pēc tam pārslēdzas uz perimetra apiešanu. Tīrīšanas laikā robots putekļsūcējs Roborock E5 iestrēga žāvētāja kājās, pēc ilgām mocībām robots tomēr izkāpa pats, lai gan pēc tam, dodot kļūdu, apstājās vietā.
Ņemot vērā, ka Roborock E5 nav ne kameras, ne lidara, robots tik un tā ļoti labi iztīrīja visu māju, sākumā apbraucot teritoriju ar čūsku, bet pēc tam pa perimetru.
Sūkšanas jauda Xiaomi Roborock E5
Šī robota sūkšanas jauda mūs patīkami pārsteidza. Robots Roborock E5 spēj iesūkt gružus no spraugām līdz 6 mm, savukārt tā priekšgājējs varēja sūkt gružus tikai no spraugām, kuru dziļums nepārsniedz 2 mm.
Sausa tīrīšana (lamināts) Xiaomi Roborock E5
Par tīrīšanas kvalitāti uz cietajām grīdām sūdzību nav, robots ļoti labi savāca atkritumus, matus un vilnu, visi atkritumi tika savākti putekļu savācējā.. Netīrīti palika tikai stūri, bet tas ir saistīts ar visu apaļo robotu dizaina īpatnībām - tie nespēj slaucīt stūros.
Sausa tīrīšana (paklājs) Xiaomi Roborock E5
Pārsteidzoši, ka arī par paklāju tīrīšanu mums nav pretenziju, robots tīra paklājus un savāc visa veida atkritumus.
Mitrā tīrīšana Xiaomi Roborock E5
Mitrā tīrīšana ir kvalitatīva, robots labi mazgā grīdas un spēj notīrīt izžuvušos netīrumus. Principā tīrīšanu veic ļoti labi, robots neaplej grīdu ar ūdeni, neatstāj svītras, pēc tīrīšanas ir tikai strēmele gar cokolu, bet tā apaļās formas roboti vienmēr atstaj.
Šķēršļu caurlaidība Xiaomi Roborock E5
Šķēršļu caurlaidība ir laba, robotputekļsūcējs Roborock E5 spēj pārvarēt līdz 2 centimetriem augstus sliekšņus.
Braukšanas pa tumšiem pārklājiem Xiaomi Roborock E5
Roborock E5 baidās no tumšiem pārklājumiem, tāpat kā lielākā daļa šīs līnijas robotizēto putekļu sūcēju, robots atpazīst tumšos pārklājumus kā augstuma atšķirības.
Xiaomi Roborock E5 priekšrocības un trūkumi
Xiaomi Roborock E5 robotu putekļsūcēja plusi:
- Palielināta sūkšanas jauda.
- Pārvaldība ne tikai caur lietojumprogrammu, bet arī ar tālvadības pulti (aktuāli veciem cilvēkiem).
- Vienlaicīga sausā un mitrā tīrīšana.
- Tīrīšanas kvalitāte ir laba.
- Laba navigācija.
- Automātisks jaudas palielinājums uz paklāja.
Xiaomi Roborock E5 robotu putekļu sūcēja mīnusi:
- Baidās no tumšiem pārklājumiem.
- Nav elektroniskas ūdens padeves kontroles.
- Neatbalsta virtuālās sienas.
- Tas nesaglabā karti, un attiecīgi nav papildu funkciju, piemēram, telpu zonēšana un telpu izvēle tīrīšanai.
Sagatavoja: Roborock.lv komanda
Xiaomi Roborock S7 robotu putekļsūcēja apskats
Modernie putekļu sūcēji roboti jau paļaujas uz radariem un videokamerām, taču kurā mirklī robota aprīkojuma līmenis jau ir par traku? Paspēlēties jau var pirmās reizes, bet ne visas iespējas tiks pēcāk izmantotas.
Ko es meklētu putekļu sūcējā robotā? Droši vien seno kāda tehnoloģiju giganta saukli – it just works. Lai putekļu sūcējs robots tiešām arī ir pilnīgi vai gandrīz pilnīgi patstāvīgs, lai man tikai ik pa laikam ir jāiztīra putekļu tvertne. Nevēlos ar robotu ikdienā duetā dziedāt vai ar apšaubāmas kvalitātes kamerām pieskatīt suni, kura man nav.
Pēc visiem robotu putekļu sūcēju apskatiem varu sacīt, ka Roborock S7 beidzot ir tas, ko vēlētos redzēt savās mājās. Protams, Roborock S7 ir savi mīnusiņi, piemēram, cena, bet izmantošanas ziņā Roborock S7 ir tieši tas, ko mana mazā sirds kāro.
Tehniskās nianses
- Sūkšanas jauda: 2500 Pa
- Akumulatora ietilpība (mAh): 5200, līdz 3 h ar vienu uzlādi
- Ūdens trauks (ml): 300
- Putekļu trauka izmērs (ml): 470
- Attālināta vadība: ar balsi vai ar lietotni
- Trokšņu līmenis (dB): 67
- Jauda (W): 66
- Uzkopjamā platība: līdz 240 kvadrātmetriem
- Papildu: PreciSense LiDAR navigācija, mazgājams gaisa filtrs, ultraskaņas paklāju
Izskats un uzbūve
Roborock S7 izskatā nav nekā unikāla, šis ir nu jau ierasti apaļas formas robotizēts putekļu sūcējs ar nelielu kūkumu radara sensoram, vienu ūsu sānā, kas vāc netīrumus, skatam paslēptu putekļu tvertni, ūdens tvertni nosacītajā aizmugures daļā, ar riteņiem, mitrās uzkopšanas lupatiņu un silikona rotējošo galveno birsti apakšā. Roborock S7 uzlādējas pie ierastas formas un funkciju uzlādes stacijas un pircēja saņemtais komplekts ar to arī ir izsmelts.
Ja tagad sākam atkal pētīt cenu, tad diez ko labi Roborock S7 neizskatās – ne tam ir pašiztukšošanas konteiners netīrumiem, tam pat līdzi netiek dots plastmasas paklājiņš, kas sargātu grīdas segumu no mitruma, kad robots atgriežas no telpu mitrās uzkopšanas darbiem. Bet vai tas mani satrauc? Nē!
Roborock S7 pie mums atbraucis baltā krāsā, uz tā attiecīgi nevar redzēt putekļus, skrāpējumus. Melnā Roborock S7 versija droši vien nebūs tik pateicīga ilgākai robota ignorēšanai. Zem virsējā vāka atrodas tikai Wi-Fi un atiestatīšanas podziņas, kā arī putekļu konteiners, bet te neatradīsim ierasto ķemmīti-griezni, kas palīdz iztīrīt matus un diegus no rotējošajiem Roborock S7 elementiem. Kāpēc nav šī aksesuāra? Jo gandrīz visu Roborock S7 var izjaukt un iztīrīt ar pirkstu palīdzību. Pat galvenā, rotējošā birste uz sevis maz ko uztin, bet tai nav saru, attiecīgi birste ir ātri notīrāma. Ik pa laikam kāds mats uztinas uz asīm, bet arī tās var ar rokām atjaukt vaļā un bez piepūles iztīrīt.
Roborock S7 putekļu tvertne ir ar viduvēju ietilpību, to vismaz manā mājā nācās tīrīt pēc aptuveni 100 kvadrātmetru izbraukāšanas. Toties ūdens tvertne pietiks aptuveni 200 kvadrātmetriem. Šoreiz jāsaka, ka kļuvu arī par mitrās uzkopšanas fanu, tieši tik feini Roborock S7 vilka līdzi mazgājamo lupatiņu. Turklāt šī mitrās uzkopšanas lupatiņa ne reizi neieķērās paklājos, kas arī ir liels pluss.
Kopumā Roborock S7 izskatās pēc parasta putekļus sūcoša robota, bet tam ir piedomāts pie daudzām niansēm, kas cilvēka ikdienu padara daudz vienkāršāku. Turklāt Roborock S7 nav samocīts ar nevajadzīgiem niekiem.
Iestatīšana un lietotne
Kā jau minēju iepriekš, Roborock S7 iestatāms neticami vienkārši, turklāt nevienā solī nebija vispār nekādu aizķeršanos. Uz paša robota nāk uzlīmēts QR kods, kas aizved uz Roborock lietotnes ielādi Google Play veikalā. Pēc tam nākas izveidot savu lietotāja kontu, bet šī prasība ir loģiska, jo Roborock S7 paredzēts izmantošanai kopā ar lietotni. Robotu pat varēsi aktivizēt, atrodoties ārpus mājas. Atliek vien Roborock S7 savienot ar mājas Wi-Fi tīklu, uzgaidīt, līdz tiek nosinhronizēti dati un palaist to pirmajā skrējienā pa māju. Te gan uzreiz pieminēšu, ka Roborock S7 nav iespējams iestatīt ar vienu viedtālruni, kas vienlaicīgi darbojas arī kā Wi-Fi pieejas punkts. Nāksies izmantot vienu viedtālruni kā pieejas punktu, otru izmantot Roborock S7 iestatīšanai.
Roborock S7 uzreiz veic programmatūras atjaunināšanu un lietotne vēsta, ka tas aizņems 5 līdz 10 minūtes. Tomēr neskatoties uz to robots atjaunināja sevi aptuveni divu minūšu laikā. Uzreiz arī vari uzsākt Roborock S7 lietošanu, jo tas jau rūpnīcā ir uzlādēts līdz 50%.
Lietotne ļauj jau uzreiz iestatīt četrus dažādus sūkšanas jaudas režīmus, attiecīgi mainās arī Roborock S7 darbības ilgums un nedaudz arī skaļums. Tur pat iespējams norādīt mitrās uzkopšanas laikā izmantoto ūdens daudzumu, kas tiek padots uz lupatiņu.
Pēc pirmā brauciena pa mājokli Roborock S7 izveido karti, kurā robots pats atzīmē istabas, sadalot mājokli zonās. Vari pats izvērtēt robota samērīto, apvienot zonas vai sadalīt mājokli vēl sīkākā zonējumā (piemēram, pa istabām). Jau nākamajā reizē varēsi Roborock S7 sūtīt tikai uz bērnistabu vai virtuvi, bet retāk izmantotās platības šajā reizē netīrīt. Turklāt Roborock S7 prot kartēt uzreiz līdz četriem mājas stāviem. Uzkopšanas darbojas gan vajadzēs robotu pašam cilāt starp stāviem.
Kopumā Roborock S7 pavadošā lietotne darbojās perfekti, viss ir saprotams, nekas nav vairākkārt jāapstiprina, nav nekādi tizlu vai sarežģītu iespēju, lietotne neuzmācas ar niekiem, kas varētu traucēt ātru robota izmantošanu. Pastāv iespēja iestatīt dažādus tīrīšanas laikus un laikus, kad robots nedarīs neko, lai nepamodinātu mājiniekus.
Uzkopšana
Manuprāt, S7 beidzot ir robotu putekļu sūcējs, kas mājokli spēj uzturēt lieliskā tīrības pakāpē, bet tāpat bez īstena putekļu sūcēja neiztikt, jo S7 neuzkops plauktus, tas var netikt zem zemākiem skapjiem vai radiatoriem. Pēc oficiālajiem datiem S7 ir 9.6 cm augsts, bet man mājoklī atradās tikai viena vieta, kur tas netika klāt – zem diezgan zema radiatora, kam pie viena sāna piestumts klāt visai biezs paklājs.
Robots savos braucienos pa māju ir tik precīzs, ka kartē tiek atzīmētas pat krēslu kājas – tu vari izskaitīt, ka mājas biroja krēslam ir piecas, nevis sešas kājas. Robots ļoti labi pārvar biezu paklāju veidotos pakāpienus, bet ar plāniem paklājiem tas var nedraudzēties. Manā dzīvesvietā tas atrada vienu paklāju, zem kura robotam izdevās regulāri nedaudz pabraukt apakšā, bet tas ir lēts un plāns paklājs. Kad S7 uzbrauc uz paklāja, tiek aktivizēta agresīvāka sūkšana, kas arī ir patīkams nieks.
Tāpat tiek apgalvots, ka S7 prot pārvarēt līdz 2 cm augstus šķēršļus, bet robots nebija pierunājams piekāpt vannas istabā, kur ir izveidojies neliels pacēlums, jo tur ir ieklāta siltā grīda zem flīzēm, toties robotam bija nepārvarama vēlme rāpties uz zem trepēm esošas aptuveni 2 cm austas un 10 cm platas konstrukcijas, kur robots pāris reizes iesprūda.
Sūkšanas jauda ir pilnīgi pietiekama arī otrajā sūkšanas režīmā, nav pat jāpāriet uz diviem jaudīgākajiem režīmiem. Pieļauju, ka te lielu lomu spēlē birstes. S7 spēj iztīrīt gandrīz visus stūrus, tas prot apbraukt ap krēslu kājām, palīst zem skapjiem un tam problēmas nesagādā arī pat tik sīki priekšmeti kā durvju atdures.
Mitrā uzkopšana ir patīkama funkcija, bet tad tiešām ir S7 jālaiž katru dienu pa māju, un mitro uzkopšanu jāplāno vismaz pāris reizes nedēļā, pretējā gadījumā mitrās uzkopšanas lupatiņa vilks līdzi visai daudz mēslu pa visu dzīvojamo platību. Nevajag arī piemirst, ka pie dokstacijas nevar uzstādīt plastmasas paliktni, lai mitrā lupatiņa nesabojā grīdas segumu, tas var izradīties paliels mīnuss koka grīdu īpašniekiem. Man arī jāsaka, ka mitrās uzkopšanas lupatiņa pa dēļu grīdu visai ātri sāk dilt. Uz lamināta vai parketa būtu mazāks dilstošo detaļu nolietojums. Tāpēc to būs jāņem nost tad, kad nemazgāsim grīdas.
Vismaz man patīk, ka Roborock S7 necenšas veidot karti ar izmētātajiem apaviem, tā vietā robots ik pa laikam pastums nomesto čību prom, ja tā būs robotam ceļā. Novēroju, ka istabas vidū čības netiek stumdītas, bet pie sienām atstātos apavus Roborock S7 cenšas pabīdīt, lai iztīrītu zem tiem. Nemācēšu gan teikt, vai tas ir tīši, vai netīši.
Nobeigumā
Kopumā bez liekas sarkšanas varu apgalvot, ka Roborock S7 beidzot ir tas robots, ko pats vēlētos savās mājās – tas nav piebāzts ar visādām muļķībām, bet vienkārši dara tam uzdoto darbu. Roborock S7 nav aprīkots ar kamerām vai čību un suņu kaku kartēšanu, bet to man arī neprasās (jo man nemaz nav suņa). Toties pamata iespējas noslīpētas tik tālu, ka Roborock S7 atbilstu pat izlutinātākā tīrības piekritēja prasībām.
No ne tika labajām Roborock S7 īpašībām varētu minēt visai augsto cenu, bet robota komplekts ir ļoti nabadzīgs, te pat netiek iedots plastmasas paliktnis, lai mitrās uzkopšanas lupatiņa nesabojā koka grīdu. Komplektā nav arī nekādu citu papildu dilstošo detaļu vai filtru. Uz manas visai raupji slīpētās koka grīdas mazgājamo lupatiņu noplēsīšu vasaras laikā, nekādu ilgo mūžu neparedzu arī silikona rotējošajai birstei. Bet tās ir detaļas, kas jebkurā gadījumā ar laiku būs jānomaina un tās jau startā varam sapirkt rezervei.
Patika
- šis ir labākais redzētais robots putekļu sūcējs, nedomāju, ka kaut kas būtu te vēl piebilstams
Avots: https://kursors.lv/2021/07/14/roborock-s7-apskats-esmu-gatavs-robotam-savas-majas/